Údržba KWD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Údržba KWD

„Výše civilizace a kultury člověka je právě taková, jak vysoká je mzda, kterou jim vynáší jejich denní práce. Touha člověka po vyšší mzdě se nikdy nezastaví.“


You are not connected. Please login or register

noční směna 8. 6. 2016

Goto down  Zpráva [Strana 1 z 1]

1noční směna  8. 6. 2016 Empty noční směna 8. 6. 2016 Fri Jun 10, 2016 5:10 am

Cerny Jan



Dobrý den,
noční směna 8. 6. 2016

Radhaus 316 – 10 min.
Nastavení čidla.

MQB QTR – 10 min.
Korekce dvou svaru – robot b. Výpadek profibasu.

Zadní čela – 15 min.
Zásek při výměně čepiček – čepička se musela z elektrody ručně sundat.

C sloupek – 270 min.
Zásek robota A při výměně čepiček – ručně navolení správné hodnoty čepiček, dále jsem pokračoval ručním projíždění programu frézování. Mezitím obsluha založila díly a potvrdila. Robot B začal svářet v automatickém režimu i když jsem robotem A pohyboval v ručním režimu. Robot B se zastavil na posledních bodech sváření v blokaci oproti robotu A – robot A byl doma a navolil si stůl ke sváření ručně jsem s ním pokračoval v programu. Potom jsem pustil linku do automatického režimu. Robot A zajel do přípravku svařil pár bodů a poté béčkový robot šestou osou naboural do robota A – než stačily roboti vypadnout na přetížení, tak jsem zamáčkl stopku. V programu jsem nic nesimuloval, pouze jsem projížděl ručně program. Na robotu B byl poškozený držák schlaufpaketu. Na robotu A poškozená spojka na vodu + utržený držák pro sběrnici na vodu. Kleště se hnuli o 4,5 mm. Vaprázdnění linky – přes 60 min. problém s nastavení pozice stolu – simatik ukazuje špatně navolený stůl nebo, že žádný pozici nemá i když je u oblsuhy navolený. Korekce všech bodů poté obnovení zálohy – posunutí TCP o 4,5 mm V ose Y. Kotrola dráhy na stolech i ve fréze. Uvolnění stroje . kolize se stala okolo 22:30 hod. Kolize se stala při přejezdu.

Stříbrný práh – 360 min.
Paleta č. 3 nejde nastavit do základní polohy, bez chybového hlášení. Několikrát restart linky. Odpojování profibasu – kontrola konektrou. Připojení PG k simatiku – festo modul nehlásil žádnou chybu i když na festo modulu bliká systémová chyba, ale ta bliká i na levé straně, která je funkční. Prohození festo ventilů z levé strany. Ale stav palety se nezměnil.

Zadní čela – 30 min.
Ztráta pozice čidel na paletě 4 – restart řízení. SMC modul byl v systémové poruše.


S pozdravem
Černý Jan
Programátor

Tel.: 775 779 416
jan.cerny@schnellecke.com



Návrat nahoru  Zpráva [Strana 1 z 1]

Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru